4 Porady dotyczące znalezienia i zakupu taniego mieszkania

4 Porady dotyczące znalezienia i zakupu taniego mieszkania

30 września, 2022 0 przez Specjalista Marketingu

4 Porady dotyczące znalezienia i zakupu taniego mieszkania

  

4 Porady dotyczące znalezienia i zakupu taniego mieszkania

 

Kiedy już pokonasz początkowe przeszkody, przez które przechodzi każdy , przeprowadzając się do nowego kraju, jednym z najbardziej ekscytujących momentów jest ten, w którym czujesz się na tyle ustatkowany, by rozważyć zakup swojego pierwszego mieszkania.

Podczas gdy wynajem jest oczywiście często jedyną opcją, wszyscy wiemy, że wynajmowanie mieszkania to jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. W wielu dużych miastach europy jak Berlin , Lyon czy Londyn  miesięczna rata kredytu hipotecznego wynosi mniej niż jedną trzecią tego, co zapłacilibyśmy za wynajem każdego miesiąca. Zakup mieszkania ma sens z wielu powodów.

Przy zawyżonych cenach wynajmu, znalezienie się na mapie nieruchomości może być jednak wyzwaniem. Kupno taniego mieszkania jest oczywiście odpowiedzią. Ale jak to zrobić? Poniżej znajdują się cztery wskazówki, które pomogą Ci znaleźć to tanie mieszkanie:

 

  • Przeanalizuj rynek i sprawdź wiele mieszkań

Jedną z najlepszych rad, jakie możemy Ci dać jest to, aby nie przywiązywać się zbytnio do miejsca i jednego mieszkania. Chociaż jest to pomocne, aby być w stanie mieć punkt odniesienia, z którego mamy porównanie, to może jednak działać przeciwko tobie, jeśli stają się zbyt przywiązani do miejsca, jak to może zapobiec widząc potencjał i plusy w innych mieszkaniach, które zobaczyć.

Dodatkowo bardzo niepokojące jest jeśli staniesz się zbyt przywiązany do konkretnego mieszkania, może skończyć się tym że wydasz  więcej pieniędzy niż pozwala na to budżet.

Zamiast tego, jedyna pomocna strategia to ustawienie spotkania z agentem nieruchomości żeby zobaczyć jak największą ilość  mieszkań na sprzedaż . W ten sposób można szybko ocenić , co szukasz, co można oczekiwać na swój budżet i sprawdzi c standardy jakości poszczególnych mieszkań .

Alternatywnie,  można zrobić własne badania i samemu skompletować listę 8-12 mieszkań i je porównać.

 

  • Szukaj poza miastem

Rozszerz swoje poszukiwania i poszukaj poza głównymi miastami. Jeśli nie pracujesz w mieście lub możesz pracować zdalnie, dlaczego nie zamieszkać nieco dalej? Nie tylko ceny są niższe, ale zazwyczaj można uzyskać o wiele więcej za swoje pieniądze, w tym wielkości mieszkania, jak również na zewnątrz obszaru, takie jak ogród lub podwórko, które najprawdopodobniej nie będzie miał mieszkając w mieście.

Nawet jeśli zdarza Ci się pracować w mieście, dobrą wiadomością jest to, że tereny poza miastem i przedmieścia stale się rozwijają, ponieważ miasta stają się coraz bardziej zaludnione. Oznacza to również, że sieć transportu publicznego staje się coraz lepsza i częstsza. W wielu przypadkach można znaleźć pociągi ekspresowe lub autobusy w godzinach szczytu, co oznacza, że można dostać się z okolicznych miejscowości do miasta w krótkim czasie.

 

  • Składaj wiele ofert

Nawiązując do  punktu pierwszego, zamiast przywiązywać się do jednego mieszkania i ryzykować rozczarowanie, jeśli go nie dostaniesz, sugerujemy składanie ofert na wiele mieszkań, które Ci się podobają.

W świecie nieruchomości, istnieje zasada, która mówi, że patrzysz na sto mieszkań, z nich składasz  ofertę na dziesięć, i z tych dziesięciu kupuje to jedno wymarzone. Składanie wielu ofert zwiększa szanse na znalezienie taniego mieszkania.

 

  • Kup mieszkanie do remontu

Jednym z najlepszych sposobów, aby znaleźć tanie mieszkanie jest kupić mieszkanie na podstawie jego potencjału z celem remontu.

Przed zakupem mieszkania do remontu warto wiedzieć, ile pieniędzy trzeba będzie wydać na jego  remonty. Warto wiec przed zakupem przygotować wstępny kosztorys remontowy.

Oczywiście sugerowalibyśmy unikanie miejsca, które może być ryzykowne, niebezpieczne lub powodować inne komplikacje. Aby być pewnym, zleć profesjonalnemu inspektorowi domu kontrolę mieszkania, aby zagwarantować jego bezpieczeństwo.

0 0 votes
Article Rating