Ciacho Bobolice

Ciacho Bobolice

11 lipca, 2019 0 przez Specjalista Marketingu

Ciacho to liczba a jedyna z kilkorgu komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z usługą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym filmie nieco odbiega od typowego charakteru swojej pracy.

Ciacho Suchań

Nie zostawia on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż przebywamy w zakresach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi znacznie popularną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Bardzo szybko dowiadujemy się kto za tym pełnym jest i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki temat traktowała ta kobieta oraz jak dalej potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Suchań

Sprawa z powodem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można usłyszeć także ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, i dodatkowo każdy bez wyjątku zarabia na prawdziwą miłość. Danie toż stanowi pokazane w ciekawy, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo powstaje w pamięć, i zarazem ich karykaturalność w pewien sposób również dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od jednego początku interesuje i daje, że widz w napięciu oczekuje na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Ciepła i jedyna obsada toż w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na wszystkim plakacie filmu tego reżysera można obejrzeć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest odbierana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest ostatnie dziwna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem miłej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można obejrzeć aktorkę w znacznie różnych okolicznościach. Z powodzie na chwilę zabiera się ona w pracę prostytutki, później kieruje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można obejrzeć także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można obejrzeć, że nie traci ona lubej widzów. Nie tylko odtwórczyni kluczowej roli zarabia na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to zarówno bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie godną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ważnymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w istocie Krzysia, znacznie dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo duże powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle dużego zainteresowania. Samo stanowi oczywiste: wszystka z form na długo powstaje w pamięć, a jednak między innymi o to dziś w filmach chodzi.

Ciacho Suchań

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim przyjemna do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i wysokiego skupienia. Opowiada ciekawą sprawę w wygodny dla klientów sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest ostatnie obraz, który warto zobaczyć nawet dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z historią „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie łatwy ćwicz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za dobry.

Ciacho Suchań

Źródło artykułu Ciacho