Dentysta Tuczno

Dentysta Tuczno

Marzec 7, 2019 0 przez Specjalista Marketingu

Odsłonięte szyjki zębowe to znany problem. Dają nieprzyjemne obrazy i grożą rozwojem poważnych chorób, i w obrębie nawet utratą zębów. Niezależnie z odpowiedzialności tej dolegliwości, należy się nią opanować i nauczyć środki zaradcze.

Dentysta Sławno

Obnażanie szyjek zębowych to koniec „zatrzymywania się” albo te „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się to z dnia na doba, ale proces obecny jest chory dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada przyczyny i zarządza optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Przyczyn że żyć mnóstwo, choć najczęstsze z nich wtedy wiek pacjenta, a dodatkowo nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, kłopoty z przyzębiem to niemal efekt naturalny, związany ze starzeniem się organizmu. Zapoznawanie się szyjek zębowych u pań po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest niczym zaskakującym. Co ciekawe, częściej rzecz dotyczy mężczyzn niż osób.

Niezależnie z wieku, przyczyną problemu jest często także higiena. Również ta niedostateczna (niedoczyszczanie zębów, układający się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), jak a taż przesadna (częste szczotkowanie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą dodawać się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w efektu robienia się płytki nazębnej i dawania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” albo te „obniżanie się” dziąseł to wyjątkowo proces będący kluczem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych z tegoż warunku zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu jest i zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
Dodatkowo, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują kłopoty z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie przedstawia się różowymi dziąsłami, które szczelnie oblepiają ząb u nasady, dobrze przylegając do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy objawiają się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zima, ciepło, a też na słodki i zły smak również na zmysł to jedyny objaw obnażonych szyjek zębowych. Odbywa się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o danym guście i temperaturze, jak również w dotyku z zimnym powietrzem, podczas mycia zębów etc. Uczucie jest ciężkie, odczuwa się chwilowy, ale przeszywający ból.
W przypadku odsłoniętych szyjek zębowych obserwuje się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj także zobaczyć. Odsłonięta akcję jest gorsza z reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie zależy z przyczyny powstania problemu, a dodatkowo z zaawansowania choroby. Zazwyczaj wprowadza się jednak z zabiegów higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to podstawowe kroki w działaniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi przedstawia się w gabinecie stomatologicznym w planie usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie przejmuje się je co pół roku.

Potrzebna że stanowić również zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych przyjmuje się miękkich szczoteczek. Duża istnieje jeszcze technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (zazwyczaj w zakresu od dziąsła) Dużo jest traktować irygatory i/lub szczoteczki soniczne, jakie nie dopuszczają do kładzenia się osadu nazębnego.

Dentysta Sławno

Warto zaopatrzyć się zarówno w dobre środki do higieny i pielęgnacji jamy ustnej. W przypadku nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba brać te do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Przydatne są także specjalne preparaty ochronne, które pomagają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, by nie narażać się na ból, najlepiej unikać ciężkiego i ciepłego, a dodatkowo słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy oraz minerały.
Czasami potrzebne jest podanie działania ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało prawidłowo.
W poszczególnych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe kryje się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny jest optymalnym rozwiązaniem. Przykrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką pobieraną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Sławno