Dlaczego warto korzystać z usług pomocy drogowej?

Dlaczego warto korzystać z usług pomocy drogowej?

17 listopada, 2022 0 przez Specjalista Marketingu

Usterki w samochodach, podobnie jak kolizje czy wypadki mogą przytrafić się każdemu, kto mieszka w Szczecinie albo przebywa w okolicy. Z tego względu bardzo ważne jest, aby mieć świadomość możliwości, jakie daje autopomoc w Szczecinie. To szereg usług obejmujących nie tylko tanie holowanie. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z usług pomocy drogowej, w jakich sytuacjach jest ona niezbędna, a kiedy okazuje się wyjątkowo przydatna.

Co może obejmować autopomoc?

Autopomoc, czy też pomoc drogowa kojarzy się przede wszystkim z pojazdem lawetowym zapewniającym holowanie aut. I choć jest to jedna z najczęściej wykonywanych usług przez pracowników autolawet, często oferują oni także inne rodzaje pomocy. Należą do nich:

  • pomoc w wymianie koła,
  • wymiana żarówek, elementów eksploatacyjnych,
  • dowiezienie paliwa,
  • pomoc w dostaniu się do zatrzaśniętych kluczyków,
  • przewóz pasażerów przy holowaniu.

Należy nadmienić także, że tanie holowanie obejmuje także zabezpieczenie pojazdu na czas jego transportu, a często również pomoc w organizacji serwisu do jego naprawy czy parkingu do odstawienia.

Na czym polega holowanie aut?

Autoholowanie to sposób na przemieszczenie niesprawnego pojazdu z wykorzystaniem innego auta, przeważnie pomocy drogowej. Warto mieć na uwadze, że najczęściej usługa określana jako holowanie aut to w rzeczywistości przewóz pojazdu na lawecie. Profesjonalna pomoc drogowa Szczecin zapewnia transport pojazdów z usterkami, a także po kolizjach i wypadkach. 

Holowanie jako takie to stworzenie połączenia pomiędzy pojazdem holującym a holowanym i ciągnięcie go w miejsce docelowe. Obarczone jest ono szczególnymi przepisami, wymaga doświadczenia, dwóch kierowców oraz przynajmniej częściowo sprawnego pojazdu – z działającymi hamulcami, układem kierowniczym. Autolaweta może natomiast przewieźć pojazd bez względu na jego stan, nie wymaga także obecności podczas transportu kierowcy samochodu holowanego.

Samodzielna naprawa czy autoholowanie?

Wiele osób w momencie wystąpienia usterki w pojeździe, czy to w trasie, czy w miejscu zamieszkania rozważa różne scenariusze. Może być to:

  • próba samodzielnej diagnozy i naprawy,
  • podjechanie niesprawnym autem do serwisu – w wielu przypadkach obarczone ryzykiem, niebezpieczne i niezgodne z przepisami,
  • holowanie auta przez inny pojazd,
  • wezwanie pomocy drogowej, autolawety.

O ile naprawa drobnych usterek we własnym zakresie zwykle nie przysparza problemów, jednak poważniejsze awarie lepiej zostawić specjalistom. Dlatego skorzystanie z autoholowania lub innych usług pomocy drogowej wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Pomagają oni często nawet na miejscu, w przypadku wybranych usterek.

Kiedy warto postawić na tanie holowanie?

Autopomoc oferują firmy zorientowane na potrzeby klienta. Dlatego warto skorzystać z ich usług zawsze wtedy, gdy nie ma się pewności co do sprawności auta i możliwości bezpiecznego poruszania się nim po drodze. Autoholowanie jest szczególnie ważne w przypadku kolizji lub wypadku, gdy dalsze poruszanie się uszkodzonym autem nie jest możliwe, często także z powodu złego stanu jego kierowcy. Pomoc profesjonalnej firmy pomaga szybciej uporać się z problemem niesprawnego auta, bez obawy o jego bezpieczne dowiezienie do warsztatu.

Bezpieczna autolaweta – w trosce o Ciebie i Twój pojazd

Usługa obejmująca holowanie aut na lawecie ma zapewnić bezpieczeństwo w wyjątkowych sytuacjach zarówno dla pojazdu, jak i jego kierowcy. Warto mieć zawsze pod ręką zapisany numer telefonu do firm, które oferują autolawetę. Wtedy bez względu na przyczynę można w szybki sposób zorganizować pomoc drogową.

https://www.auto-pomoc24.pl

0 0 votes
Article Rating