Implanty zębowe Szczecinek

Implanty zębowe Szczecinek

Marzec 4, 2019 0 przez Specjalista Marketingu

Współczesna stomatologia idzie na osiągnięcie oryginalnych efektów nawet przy pełnych brakach zębowych.

Implanty zębowe Sławno

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Obecnie do dyspozycji jesteśmy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Sławno
mosty protetyczne Sławno
ruchome protezy zębowe Sławno

Każda z ostatnich drogi jest swoje atuty i braki, więc warto poznać się spośród nimi tuż przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dobrać je jak najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Zapewne istnieć zatem i kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. I usunięcie zęba że stanowić wynikiem jego zniszczenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dobrać je jak szybko. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest wspaniały pomysł na zgryz, a może kierować nie wyłącznie do kłopotów z żuciem, ale oraz do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może osiągnąć zarówno do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego czemuś warto rozważyć jak już – lub w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uznawane są za najskuteczniejszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na czemuś braku przez wszczepienie implantu w mieszkanie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu osadza się następnie koronę, która doskonale imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, jakie potrafią pomóc nawet na jeszcze 20 lat. Pozwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do coś jednego bądź kilku braków. Takie podejście korzysta się więcej w sukcesie bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których nakłada się na stałe specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich duża wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to dodatkowo ciekawy twórz na uzupełnieni brakujących zębów. Mają one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na stałe. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego uważa się specjalne uzupełnienie, najczęściej stworzone z porcelany, które mocowane jest na okolicznych dla braku zębach – w efekcie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć otoczony zębami posiadającymi korzenie – więc faktycznie zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy niezbędne jest jeszcze wykonanie ich pomagania kanałowego. To brak tej technologii, ponieważ często konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego stanowi wysoce oryginalny – stanowi on niemalże nie do poznania z drugich zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów również jest silna – potrafią one dawać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia oferta to protezy ruchome, na dowód przygotowane z akrylu. To popularny możliwość na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może prowadzić dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a i trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Jeszcze nie zapewnia ona oczywiście istotnej odporności jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Sławno