Jak rozliczyć pit online?

Jak rozliczyć pit online?

14 lipca, 2020 0 przez Specjalista Marketingu

Kwiecień to okres rozliczeniowy dla wszystkich podatników. Każdy z nas jest zobowiązany do rozliczenia się z fiskusem. W większości przypadków, możemy liczyć na zwrot, który zasili nas budżet. Od pracodawcy otrzymujemy PIT-11, natomiast dalsze kroki należą do nas. Zwykle istotne jest, by zrobić to szybko i sprawnie bez dodatkowych formalności. Okazuje się, że obecnie możemy dopełnić nasz podatkowy obowiązek nie wychodząc nawet z domu. Wszystko czego będziemy potrzebować to komputer z dostępem do Internetu, a także dostęp do odpowiedniego programu online, który przeprowadzi nas przez cały proces rozliczeniowy.

Podstawą PIT-37

Rozliczanie PIT online stało się obecnie bardzo popularne. Dzięki odpowiednim programom, jak np. e-pity.pl możemy zrobić to w zaledwie kilka minut. Postawą do rozliczenia będzie dla nas PIT-37. Deklarację musi wypełnić każdy pracownik, emeryt czy rencista, za którego są odprowadzane zaliczki i pobierany podatek przez płatnika. Dane jakie należy uzupełnić w deklaracji podatkowej PIT-37, znajdziemy na PIT-11. Jest to PIT, który musi do końca lutego dostarczyć nam pracodawca. Program do rozliczenia online, przeprowadzi nas przez wszystkie kroki, a także dokładnie wskaże z jakich pól, powinniśmy przepisać dane, na właściwą dla nas deklarację.

Rozliczanie PIT 2020

Rozliczenie PIT online, za pośrednictwem programu e-pity.pl jest niezwykle łatwe, a przede wszystkim eliminuje ryzyko popełnienia błędu. Co za tym idzie, nasza deklaracja nie zostanie cofnięta do poprawek, więc istnieje szansa na szybsze otrzymanie zwrotu. Wysyłka deklaracji za pośrednictwem Internetu jest całkowicie bezpieczne, a po wypełnieniu nasz PIT trafia do systemu Ministerstwa Finansów e-Deklaracje.gov.pl. Jak zatem rozliczyć PIT 2020 online?. Po pierwsze musimy pobrać odpowiedni program, a następnie zalogować się, używając numeru PESEL lub profilu zaufanego. Następnie program podpowie nam, które dane z PIT-11 należy umieścić w deklaracji PIT-37 w odpowiednich miejscach lub otrzymamy już wstępnie wypełniony PIT, który został uzupełniony przez właściwy urząd skarbowy, na podstawie danych otrzymanych od pracodawcy. Dodatkowo jesteśmy zobowiązani do podania numeru konta bankowego, na który zostanie przelany zwrot. Warto wiedzieć, że możemy zaznaczyć też odpowiednie, przysługujące nam ulgi, np. ulga na dzieci. Następnie możemy zweryfikować wpisane informacje dotyczące Twojego e-pitu. Oczywiście program również sprawdzi poprawność wprowadzonych danych. Pamiętajmy, w przypadku wątpliwości możemy PIT odrzucić i wypełnić go jeszcze raz.

Czy urząd skarbowy na pewno otrzyma moją deklarację podatkową?

To pytanie pojawia się w głowach tych, którzy podjęli się rozliczenia PIT online po raz pierwszy. Logicznym jest, że pojawiają się tego typu obawy. Nikt z nas nie chce doświadczyć przykrości ze strony urzędu skarbowego, w związku z niedopełnieniem obowiązku podatkowego. Jednak program e-pity.pl zadbał o to, by podatnicy uniknęli zbędnego stresu. Niezwłocznie po dostarczeniu, drogą elektroniczną deklaracji, do właściwego urzędu skarbowego, na naszą skrzynkę mailową przyjdzie potwierdzenie UPO. Jest to Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które będzie niepodważalnym dowodem, otrzymania PIT przez urząd. Warto zachować takie poświadczenie, by w razie wątpliwości lub niejasności, co do terminu złożenia naszej deklaracji, mieć gwarancję, że wszystko zrobiliśmy zgodnie z prawem i w terminie.

Na jakim etapie jest moja deklaracja i kiedy otrzymam zwrot podatku?

To również niezwykle istotne informacje, które możemy otrzymać za pośrednictwem programu do rozliczania PIT online. Nie wątpliwe, każdy z nas niecierpliwie oczekuje na zwrot podatku, a także chce mieć pewność, że deklaracja została rozpatrzona. Dzięki programowi e-pity.pl uzyskamy dostęp do informacji o:

  • dostarczeniu deklaracji podatkowej do właściwego urzędu skarbowego.
  • przyjęciu naszego PIT-u do rozliczenia. Co wiąże się z tym, że wkrótce możemy otrzymać zwrot.
  • terminie rozliczenia Twojego PIT-u.

Pamiętajmy, że podanie prawidłowego rachunku bankowego, znacznie przyspieszy zwrócenie nadpłaty. Warto wiedzieć, że fiskus ma 45 dni na rozpatrzenie deklaracji, od momentu jej złożenia za pośrednictwem Internetu. Jeśli rozliczamy PIT w formie papierowej, czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do 3 miesięcy. Weźmy pod uwagę również to, że im szybciej złożymy deklarację, tym szybciej zostanie ona rozliczona, a nam szybciej zostanie przyznany zwrot.

 

0 0 vote
Article Rating