Jak wygląda kwarantanna przy założeniu koronawirusa?

Jak wygląda kwarantanna przy założeniu koronawirusa?

29 kwietnia, 2020 0 przez Specjalista Marketingu

Jak wskazuje kwarantanna przy założeniu koronawirusa? Z początku powtarzania się koronawirusa został wprowadzony obowiązek przejścia kwarantanny. Interesuje on ludziach kobiet, jakie stanowiły narażone na zarażenie. Powinien przejść ją każdy, kto wrócił z zagranicy lub miał kontakt z głową chorą. Kwarantanna trwa 14 dni, i za jej złamanie grożą wysokie kary.

 

Kto powinien poddać się kwarantannie?

Kwarantannie powinna poddać się młoda osoba, jaka w zeszłym okresie była narażona na zakażenie się koronawirusem. W Polsce cel ten dotyczy każdego, kto:

wraca do Własny z zagranicy;
przekracza ścianę w stosunku z podejmowaniem pracy na pola innego państwa;
miał bliscy kontakt z głową zakażoną;
miał kontakt z głową, u której obciążany jest koronawirus;
mieszka z głową skierowaną na kwarantannę.

Należy pamiętać, że obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy zawodowych kierowców transportu rynkowego i osobowego.

Każda osoba, która wie, że posiadała kontakt z kimś, kto jest (czy pewno stanowić) zarażony koronawirusem, powinna zetknąć się z najdroższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. O potrzeb przejścia kwarantanny informuje również straż graniczna. Datę zakończenia izolacji przedstawia telefonicznie uprawniona do tegoż osoba (pracownik sanepidu lub straży granicznej).

Koronawirus – jak wskazuje kwarantanna?

Kwarantanna podejmuje się w tłu zamieszkania, a w przypadku, gdyby nie istnieje wtedy dodatkowe, odpowiednie służby wskazują głównie do ostatniego przeznaczony ośrodek (np. hotel na gruncie miasta). Izolacja powinna trwać 14 dni, jednak o jej długości ostatecznie decyduje lekarz. W jej trakcie trzeba ściśle łączyć się do życzeń emitowanych przez upoważnione do ostatniego czynności.

Podczas kwarantanny nie wolno:

pod żadnym pozorem opuszczać miejsca izolacji (traktuje to i pójścia do biznesu bądź na spacer z psem);
przyjmować gości,

i należy:

zachować odstęp przynajmniej 2 metrów od drugich domowników;
przekazywać danych o swoim stanie zdrowia pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznej;
postępować zgodnie z poleceniami policji, jaka zajmuje prawo kontrolować osoby trwające w izolacji;
dokonywać regularnych pomiarów temperatury ciała (rano i wieczorem);
otrzymać i zainstalować specjalną aplikację (Kwarantanna domowa) i postępować zgodnie z wyświetlanymi przez nią komunikatami;
przestrzegać ważnych zasad higieny (często myć ręce, dezynfekować powierzchnie, prać odzież i przekaż w temperaturze 60℃);
dbać o siebie (odpoczywać, wysypiać się, znacznie się odżywiać).

Wszelkie potrzeby dotyczące np. zaopatrzenia w żywność należy zgłosić odpowiednim organom (sanepid, policja, władze gminy). Powinien pamiętać, że rozwiązanie do sklepu uważane jest jak złamanie kwarantanny i zależy karze.

Co grozi za nieprzestrzeganie kwarantanny?

Konieczność pozostania w izolacji winna być uznawana poważnie. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny że stać założona wysoka kara pieniężna – nawet do 30 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że policja ma prawo codziennie kontrolować osoby objęte obowiązkiem kwarantanny.

zobacz również Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?