Jak zabezpieczyć okno przed kotem?

Jak zabezpieczyć okno przed kotem?

19 maja, 2020 8 przez Specjalista Marketingu

Gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej, chętnie wpuszczamy do naszych domów i mieszkań nieco świeżego powietrza z zewnątrz. Otwarte okna i drzwi niestety jednak zachęcają zwierzęta do wyjścia na zewnątrz. W wielu przypadkach konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie okna przed niekontrolowaniem przechodzeniem przez nie zwierzaków. Szczególnie wtedy, gdy mieszkamy na dużej wysokości. Kotom najczęściej wystarczy usłyszenie odgłosu śpiewającego ptaka na zewnątrz, aby spontanicznie przeskoczyć przez uchyloną połać okna. Wtedy nietrudno o wypadek. Jak zabezpieczyć okna przed kotami?

Wkładki do okien na koty

Najprostszy sposób na zabezpieczenie okna to specjalne wkładki, które możemy usadowić w szczelinach otwartego okna. Takie wkładki zabezpieczą zwierzaka nie tylko przed wydostaniem się na zewnątrz i runięciem w dół z dużej wysokości. Pozwolą one przede wszystkim na unikniecie sytuacji, w której kot mógłby zaklinować się między framugą a szybą. Wsunięcie się do tej wąskiej szczeliny nie jest problemem, bo opadający kot naciera całym ciężarem swojego ciała i wciska się w najgłębszy zakamarek, z którego trudno jest mu wyjść. Czasami rzecz kończy się szybko i tragicznie – kot zdycha uduszony, niezauważony przez swojego opiekuna. Innym razem kończy się na złamaniach lub amputacjach łapek. Dlatego, wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych na zabezpieczenie okna przed kotem jest zdecydowanie nieistotnym wydatkiem w porównaniu z tym, jakie przykrości mogą spotkać i nas i naszego zwierzaka, o którego dbamy i z którym jesteśmy związani.

Zabezpieczające siatki na okna

Wkładki, o ktorych mowa, to kawałki dobrze zaprojektowanego plastiku, który doskonale pasuje do każdego rodzaju okna. Inny sposób na zabezpieczenia okna przed kotem to oczywiście siatka. Można ją rozłożyć nie tylko na oknie, ale także na balkonie. Siatka sięgająca od balustrady do dachu może skutecznie zapobiec sytuacji, gdy kot goniony instynktem łowczym postanowi nagle skoczyć za przelatującym obok balkonu ptakiem. Siatki można rozkładać w zasadzie wszędzie tam, gdzie wyda nam się to konieczne: nawet na okna dachowe, przez które koty jak najbardziej są w stanie wyskakiwać, bez umiejętności powrotu oraz bez znajomości terenu na dachu. Zwykłe siatki kosztują kilka złotych. Znajdziemy je wpisując do wyszukiwarki: „zabezpieczenie okien kot”. Warto poszukać takiego modelu, który umożliwi zaczepienie o okna i drzwi. Wówczas montaż zajmie tylko kilka chwil, co jest szczególnie ważne wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność częstego mycia okien.

*Więcej skutecznych porad o tym, jak zabezpieczyć okna przed kotami, znajdziecie tutaj: https://sklep.winkhaus.pl/pl/blog/post/jak-zabezpieczyc-okno-przed-kotem

 

0 0 votes
Article Rating