Jaki rodzaj zabudowy tarasu wybrać?

Jaki rodzaj zabudowy tarasu wybrać?

6 marca, 2020 19 przez Specjalista Marketingu

Taras jest miejscem, gdzie można spędzać czas w gronie najbliższych w otoczeniu natury. Nie wszyscy jednak wiedza jak go zabudować i dla nich właśnie jest ten artykuł. Podpowiemy Ci, jaką zabudowę tarasu najlepiej wybrać i jak dopasować ją do stylistyki budynku.

Jakie są najbardziej popularne rodzaje zadaszeń tarasów?

Do najbardziej popularnych zadaszeń tarasów zaliczają się pergole, markizy i ogrody zimowe. Pergola umożliwia estetyczne i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni przed domem i lokalem. Może być ona częścią tarasu, ale także może stanowić osobny element konstrukcyjny ogrodu. Jest to dobry wybór dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania. Bardzo często do zabudowy wykorzystuje się aluminiowe profile ekstrudowane. Wielu producentów zabudowy tarasu proponuje konstrukcje wyposażone w system odprowadzania wody, system przeciwdeszczowy oraz przeciwsłoneczny. Warto wiedzieć, że każda pergola może być w dowolny sposób rozbudowana.

Sprawdź naszą stronę https://www.bartmetaco.pl/zabudowa-tarasu.html

Kolejnym rodzajem zabudowy jest markiza. Jest to bardzo często spotykane zadaszenie balkonu lub tarasu. Dzięki niej można korzystać ze świeżego powietrza, jednocześnie chroniąc się przed wiatrem, deszczem i palącym słońcem.

Ogrody zimowe to miejsca na pograniczu domu i ogrodu. Mogą one być oranżeriami lub po prostu zabudowanymi miejscami do wypoczynku wypełnionymi roślinnością. Ogrody zimowe to eleganckie urozmaicenie budynku, ale także ozdoba wewnątrz domu. Do zabudowy ogrodów zimowych przeważnie wykorzystuje się szkło – stwarza ono doskonałe warunki do wzrostu roślin, jak również może stanowić bufor termiczny chroniący przed nadmiernym promieniowaniem. Jest to rozwiązanie, które doceni się szczególnie w miesiącach letnich.

Taras otwarty czy zadaszony – co wybrać?

Otwarty taras nie będzie chronił przed deszczem i słońcem, dlatego zdecydowanie bardziej praktyczną opcją jest taras zadaszony. Zabudowa tarasu sprawia, że domownicy nie są uzależnieni od warunków pogodowych i mogą z niego korzystać nawet podczas wiatru, deszczu i palącego słońca. Poza tym taras zadaszony chroni znajdujące się w nim sprzęty takie jak meble i pozostawione na nich koce czy poduszki. Jest on także bardziej klimatyczny, pozwala na domowy wystrój. Jeśli chcesz ochronić się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, zabudowa tarasu będzie bardzo pożądaną opcją. Dzięki zadaszonemu tarasowi łatwiej też utrzymać czystość nawet podczas ulewnego deszczu. Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? Oczywiście. Zadaszenie tarasu zacienia tylko podest, a nie sąsiadujące z nim pomieszczenia oraz sprawia, że kontakt z naturą jest utrudniony. Pod zadaszeniem gromadzą się także liście, które na jesieni wymiata wiatr. Na to wszystko jest jednak rada – warto wybrać zadaszenie, które nie zakrywa całej powierzchni tarasu tylko jej część.

Zabudowa tarasu – jak dobrać ją do stylistyki budynku?

W nowoczesnym budownictwie na pewno sprawdzi się szklana zabudowa tarasu. Nada ona domowi lekkości i delikatności, a poza tym będzie idealnie współgrała z jego charakterem. Możesz pokusić się o wybór profili drewnianych, aluminiowych lub z PCV. Warto zaznaczyć, że nawet aluminiowa konstrukcja zabudowy tarasu może być drewnopodobna i harmonizować ze stylem architektury. Może ona być również w tym samym kolorze co dachówki domu – podkreśli wtedy styl budynku. Jeśli lubisz mocne akcenty, postaw na widoczne filary tarasu, na przykład te wyglądające jak dobudówka. W tym wypadku warto tu pokusić się o duże przeszklenia. Dla miłośników innowacyjnych rozwiązań dobrą opcją może okazać się biała zabudowa tarasu (kto powiedział, że zawsze musi być ona ciemna?).

Przedstawione w tym artykule propozycje zabudowy tarasu przydadzą się tym osobom, które szukają pomysłów na aranżację swojego budynku, a przy tym wszystkim chcą postawić na elementy funkcjonalne i zarazem dekoracyjne.

Bartmetaco ogrody zimowe

Adres: Kaliska 1/34

02-316 Warszawa

Numer telefonu: 600 595 335

E-mail: bartmetaco@bartmetaco.pl

0 0 votes
Article Rating