Jakie mieszkanie dla rodziny z dziećmi w Krakowie?

Jakie mieszkanie dla rodziny z dziećmi w Krakowie?

23 lipca, 2022 0 przez Specjalista Marketingu

Zakup mieszkania, kiedy jesteśmy rodziną z dziećmi, wymaga wzięcia pod uwagę wielu aspektów, które w innym przypadku mogłyby nie mieć aż tak wielkiego znaczenia. Tutaj liczy się również dostosowanie i bezpieczeństwo całego osiedla, jego otoczenie czy lokalizacja. Co brać pod uwagę? Nad czym się szczególnie zastanawiać? Przeczytaj w naszym artykule!

Kraków to dobre miejsce na inwestycję

Kraków jest bardzo ważnym miastem dla polskiej historii, świetnym miejscem do zwiedzania, wypoczywania i oczywiście mieszkania. Miasto zapewnia wiele możliwości, jest duże, funkcjonalne i zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Można znaleźć bardzo spokojne osiedla na obrzeżach lub nieco bliżej brzegu Wisły – na przykład Wiślane Tarasy – mieszkanie więc w tym mieście nie jest niemalże niczym ograniczone.

Rodzina z dziećmi – co wziąć pod uwagę?

Oczywiście rodzina z dziećmi będzie miała inne potrzeby niż na przykład osoba, która będzie mieszkać sama. Co warto przemyśleć? 

Lokalizacja

Oczywiście pierwszym i bardzo ważnym punktem jest lokalizacja. Jeśli chodzi o rodziny z dziećmi, zdecydowanie dobrym miejscem będzie ciche osiedle, w pobliżu przyrody. Dzięki temu będzie można wybierać się na długie spacery, powietrze będzie też mniej zanieczyszczone. Oczywiście wszystko zależy od preferencji danej rodziny, jednak warto przyjrzeć się temu, gdzie położone jest mieszkanie i jakie to daje możliwości.

Przystosowane osiedle

Bardzo dobrze, jeśli osiedle jest zamknięte i chronione. Wówczas dzieci są jeszcze bardziej bezpieczne. Poza tym świetnie, jeśli funkcjonują w nim place zabaw, boiska i inne miejsca, gdzie można ciekawie spędzić czas z pociechami. 

Otoczenie

Warto przyjrzeć się również temu, czy obok znajduje się jakieś przedszkole, szkoła, czy jest stosunkowo blisko do lekarza, sklepu itd. To bardzo ważne, aby wszystkie ważne miejsca znajdowały się na tyle blisko, żeby dojazd do nich nie był problematyczny. Szczególnie, że w niektóre z nich musimy dotrzeć w godzinach szczytu, kiedy są największe korki. Szkoła na drugim końcu miasta może być problematyczna.

Metraż

Ważny jest również oczywiście metraż i rozkład pomieszczeń. Mieszkanie powinno być funkcjonalne, aby możliwe było zarówno spędzenie czasu wspólnie, jak i osobno. Każdy potrzebuje swojej przestrzeni. Im większa rodzina, tym więcej miejsca potrzebuje, by mieszkanie było jak najbardziej komfortowe.

Udogodnienia

Ważne są również udogodnienia, takie jak na przykład szerokie windy, w których bez problemu zmieścimy się z wózkiem, czy komórki/piwnice, w których będziemy mogli przechowywać rzeczy, a także miejsce garażowe.

0 0 votes
Article Rating