Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

23 stycznia, 2019 0 przez Specjalista Marketingu

Potwierdzenie ciąży u kobiety jest częstokroć efektem podejrzeń a także przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Już samo zatrzymanie okresu nie jest natomiast tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Ginekolodzy wykonują również dodatkowe badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mamusia chce dowiedzieć się o zajściu w ciąże tak szybko jak się tylko da. Jednakże takim pierwszym znakiem poczęcia jest najczęściej spóźniający się okres. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej niż miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I wtedy dopiero zaleca się zrobienie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeśli natomiast pragniemy dowiedzieć się o o ciąży trochę wcześniej, możemy pójść się do ginekologa. Lekarza zleci badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zapłodnienia.

Zbyt niska wartość hCG oznacza, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w przypadku jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Zanim lekarz dostanie wyniki naszych badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy oraz dodatkowo zasinienie a także rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać też badanie USG dopochwowo. Poprzez takie badanie możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Article Rating