Konstrukcje stalowe – produkcja i montaż

Konstrukcje stalowe – produkcja i montaż

20 marca, 2020 0 przez Specjalista Marketingu

Stal to świetnych materiał budowlany, który odznacza się niemalże identycznymi parametrami wytrzymałości na rozciąganie i ściąganie. Konstrukcje stalowe doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów o dużej wysokości i rozpiętości, ale nie tylko.

Konstrukcje stalowe – produkcja i montaż

Stal to świetnych materiał budowlany, który odznacza się niemalże identycznymi parametrami wytrzymałości na rozciąganie i ściąganie. Konstrukcje stalowe doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów o dużej wysokości i rozpiętości, ale nie tylko. Można z nich budować również niewielkie hale, kontenery czy garaże.

Zazwyczaj jednak konstrukcje stalowe mają przeznaczenie przemysłowe, produkcyjne, magazynowe lub hodowlane. Hale z konstrukcji stalowych mogą pełnić również rolę hangarów lub pawilonów handlowych. Oczywiście mowa tutaj o konstrukcjach stalowych w postaci budynków. Oprócz tego rozróżnia się jeszcze m. in. wykonane ze stali: schody ewakuacyjne, platformy stalowe, konstrukcje wsporcze i wiele innych typów konstrukcji, wykonanych ze stali.

Produkcja konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe mają często postać modułową np. hale modułowe. Z drugiej strony mogą być one tworzone na podstawie indywidualnego projektu, który na prośbę inwestora, wykonuje producent konstrukcji stalowych. Jak wygląda produkcja konstrukcji stalowych? Poszczególne elementy są wykonywane oddzielnie. Pamiętajmy o tym, że trwała i solidna konstrukcja stalowa powinna być ocynkowana, co zapobiega jej korozji.

Montaż konstrukcji stalowych

Jak przebiega montaż konstrukcji stalowych? Wszystko zależy od gabarytów samej konstrukcji. Firmy zajmujące się usługą produkcji i montażu konstrukcji ze stali muszą dysponować odpowiednim zapleczem transportowym i montażowym. W przypadku dużych obiektów niezbędny jest ciężki sprzęt, taki jak dźwigi i podnośniki.

Poszczególne elementy konstrukcji stalowych łączy się najczęściej, poprzez śruby i spawanie. Po skończonym montażu warto przeprowadzić badania nieniszczące NDT, które zweryfikują stan gotowego obiektu wraz z oszacowaniem jego trwałości i określeniem jakości wykonania spawów i spoin.

0 0 votes
Article Rating