Ładowarka teleskopowa obrotowa – co warto wiedzieć?

Ładowarka teleskopowa obrotowa – co warto wiedzieć?

24 grudnia, 2022 0 przez Specjalista Marketingu

Wśród maszyn budowlanych ładowarka teleskopowa obrotowa wyróżnia się szerokim zastosowaniem. Wielozadaniowy charakter tego urządzenia sprawia, że jest często wykorzystywana na placu budowy. Co warto wiedzieć na temat tej maszyny i jakie modele ładowarek warto rozważyć? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego ładowarka obrotowa?

Wynajem maszyn budowlanych od podmiotów zewnętrznych, takich jak np. popularna firma Berelt, często oznacza wybór ładowarki teleskopowej obrotowej. Dlaczego? W odróżnieniu od ładowarek sztywnych maszyny obrotowe charakteryzują się ruchomą kabiną. Oznacza to możliwość bezproblemowego obracania, co znacznie ułatwia operacje z udziałem materiałów obecnych na placu budowy.

Innym powodem jest zwiększony udźwig i optymalna wysokość podnoszenia. Część ładowarek obrotowych jest w stanie udźwignąć aż 7 ton na wysokość nawet do 24 metrów. Takie możliwości oferuje jeden z modeli Manitou.

Modele ładowarek teleskopowych

Poza wyżej wspomnianym producentem ładowarek obrotowych Manitou, dużą popularnością cieszą się również ładowarki Merlo. Popularne modele charakteryzują się optymalnym udźwigiem 4-5 ton i wysokością podnoszenia do nawet 21 metrów.

Jeśli chcesz, aby wybrany model ładowarki spełniał dodatkowe funkcje, możesz odpowiednio wyposażyć urządzenie. Kosz narzędziowy, nakładki na widły, bocian – firmy działające wielokierunkowo będą w stanie zaproponować Ci rozwiązanie na miarę indywidualnej realizacji.

Podsumowanie

Ładowarki obrotowe są często wybierane na potrzeby realizacji budowlanych. Ich wysoka mobilność, optymalna wartość udźwigu i duża wysokość podnoszenia umożliwiają wykonanie wielu zróżnicowanych zadań.

Jeśli interesuje Cię ładowarka teleskopowa obrotowa, zadbaj o profesjonalną obsługę operatorską. Warto skorzystać z usług doświadczonych fachowców, aby całe przedsięwzięcie przebiegało bezpiecznie i sprawnie. Dlatego zatrudniaj operatorów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia i korzystaj z usług wiarygodnych firm. Powodzenia!

 

0 0 votes
Article Rating