Nowoczesny przedpokój w bloku. Jak zaaranżować, by był funkcjonalny?

Nowoczesny przedpokój w bloku. Jak zaaranżować, by był funkcjonalny?

5 stycznia, 2022 0 przez Specjalista Marketingu

Małe, wąskie i nieustawne przedpokoje w bloku są ogromnym wyzwaniem aranżacyjnym. Pomieszczenie to pełni kilka praktycznych funkcji jednocześnie. Jest miejscem komunikacyjnym, łącznikiem między pokojami, kuchnią czy łazienką. To właśnie przedpokój prowadzi odwiedzających nas gości do głównych pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu. Oznacza to, że jest on także pierwszym pomieszczeniem, jakie widzimy tuż po przekroczeniu progu drzwi wejściowych. Zatem powinien zostać on urządzony nie tylko funkcjonalnie, ale także ze smakiem.

W tym wpisie zaproponujemy Ci sprawdzone sposoby na aranżacje małego korytarza, tak by optycznie zyskał on nieco więcej przestrzeni, stał się ładny, komfortowy a przede wszystkim ergonomiczny.

Jednym z najważniejszych elementów w przedpokoju, jest zastosowanie odpowiedniej kolorystyki. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie jasnych barw – bieli, beżów, błękitów bądź szarości. Te kolory znakomicie rozjaśnią niewielkie wnętrze oraz staną się doskonałą bazą pod dodatki czy też meble.

Mały przedpokój nie oznacza tego, że musimy zastosować w nim standardowe rozwiązania. Należy jednak pamiętać o tym, by był on spójny z aranżacjami pozostałych pomieszczeń – zwłaszcza salonu. Nawiązania mogą dotyczyć zarówno stylu, jak i kolorystyki ścian, podłóg, mebli czy dodatków.

Czego nie powinno zabraknąć w przedpokoju?

W wąskim przedpokoju w bloku możemy zdecydować się na meble, które zajmują niewiele miejsca. Modele takie często pełnią kilka funkcji jednocześnie, dzięki czemu możemy zaoszczędzić dużo przestrzeni.
Nowoczesne garderoby, szafki na buty, czy też meble przytwierdzane do ścian – wieszaki czy lustra to meble, bez których przedpokój w bloku nie ma racji bytu. To właśnie one porządkują przestrzeń, sprawiając, że staje się ona niezwykle funkcjonalna.
W tego typu wnętrzach warto wygospodarować miejsce na komfortowe siedzisko, które ułatwi codzienne funkcjonowanie. Tutaj sprawdzi się ławka z pikowaną tapicerką czy też poręczna szafka na buty z miękkim siedziskiem, które możemy idealnie dopasować do dekoracji widniejącej na ścianie.

Nowoczesny przedpokój w bloku. Jak zaaranżować, by był funkcjonalny?

Modny i praktyczny sposób na aranżacje ścian w przedpokoju.

Jednym z rozwiązań, które możemy zastosować w przedpokoju, jest wykończenie ścian za pomocą paneli tapicerowanych. Dzięki nim pomieszczenie od progu będzie wydawać się niezwykle gościnne i przytulne. Ponadto zapewnią bezpieczeństwo najmłodszym domownikom, amortyzując zwykle bolesny upadek. Panele tapicerowane sprawdzą się także jak izolacja cieplna bądź akustyczna, a dodatkowo zabezpieczą ścianę przed zabrudzeniem. To wspaniałe rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej aranżacji przedpokoju – nowoczesnej, klasycznej, glamour czy skandynawskiej.
To właśnie panele ścienne tapicerowane są coraz częściej wybierane przez urządzających przedpokoje. Najczęściej możemy spotkać je umiejscowione w pobliżu szafki na buty czy też ławki, tworząc modną i spójną kompozycję. Takie wykonanie nada pomieszczeniu szyku i elegancji.

Szafy do przedpokoju

W nieco większych przedpokojach coraz częściej stosowane są także szafy z lustrem, które zwykle wyposażone są w system drzwi przesuwnych. Meble te, w zależności od modelu nie potrzebują wiele miejsca, by uzyskać dostęp do ich wnętrza – w przeciwieństwie do szaf klasycznie otwieranych.
Szafy przesuwne to kompaktowe rozwiązanie, pozwalające przechować nie tylko okrycia wierzchnie czy też obuwie, ale i inne akcesoria, które na co dzień nie mają swojego stałego miejsca w domu.

Drzwi do małych i nieustawnych pomieszczeń

Drzwi do małych i nieustawnych pomieszczeń

Jeśli już mowa o ergonomiczności, to co powiesz na zastosowanie w przedpokoju drzwi przesuwnych, które zagwarantują domownikom mnóstwo prywatności? Takie drzwi doskonale sprawdzają się w wąskich pomieszczeniach. Zamknięte drzwi przesuwne umożliwiają dyskretny podział wnętrz, a otwarte idealnie je połączą, sprawiając, że pomieszczenia zyskają ważną dla wszystkich przestrzeń.

Panele tapicerowane, meble do przedpokoju, szafy, lustra i konsole, a także wiele innych mebli, dzięki którym zaaranżujesz swój dom znajdziesz w sklepie Internetowym MIRJAN24. Gwarantuje on zupełnie darmową dostawę na terenie całego kraju oraz konkurencyjne ceny, które z pewnością Cię usatysfakcjonują.

0 0 votes
Article Rating