Poczta kurier Knurów  zamów online

Poczta kurier Knurów zamów online

9 października, 2019 Wyłącz przez Specjalista Marketingu

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności transakcji przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Myszków może być naprawdę proste i naprawdę może uprościć nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Myszków

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o małych rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera wiele ułatwia. Oszczędzamy przy tym czas oraz nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Myszków pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może wziąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki do celu na czas. Najczęściej moment doręczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tak wielu przesyłek na pewno zauważymy też plusy z przejmowania ich przez kuriera prosto z naszego domu. zawiezienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie kiedypakunki sporo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie mniejsza niż opłata za każdą z nich osobno. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać znaczące ilości paczek warto skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy pakunek który potrzebujemy nadać zajmuje naprawdę dużo miejsca i sporo waży? Rozsądnym wyjściem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę oraz umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary pakunku musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania pakunku.

Należy pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki i masę musimy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety mogą zmienić swoją masę pod wpływem wody, dlatego lepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić wystarczającego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie nadania pakunku, możemy mieć trudności z otrzymaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Co prawda Poczta kurier Myszków chce żeby wszystkie pakunki były transportowane z troską, jednak musimy pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się przechylać a nawet być przygnieciona przez pozostałe opakowania.

Inną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Myszków odbierając paczkę potrzebuje też ten dokument dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Myszków .

Zobacz również poczta Kurier