Pompy ciepła – najważniejsze informacje

Pompy ciepła – najważniejsze informacje

6 października, 2022 0 przez Specjalista Marketingu

Pompy ciepła nadal zyskują na popularności, ponieważ coraz więcej właścicieli domów odkrywa ich liczne zalety. Stały się szczególnie powszechne w cieplejszym klimacie, takim jak Floryda, gdzie ich wydajna moc klimatyzacji w połączeniu z ich zdolnością do radzenia sobie z łagodnymi zimami sprawiają, że są idealne, aby zapewnić komfort przez cały rok w domu, lecz nie tylko, ponieważ również w Polsce takie urządzenia stają się coraz bardziej popularne. Pompa ciepła to system ogrzewania i chłodzenia instalowany poza domem. Podobnie jak klimatyzator, może chłodzić dom, ale może również zapewniać ciepło.

W miesiącach zimowych pompy ciepła pobierają ciepło z chłodnego powietrza zewnętrznego i przenoszą je do domu, aby ogrzać powietrze, aw cieplejszych miesiącach wyciągają ciepło z powietrza, aby zamiast tego schłodzić dom.  Pompy ciepła są zasilane energią elektryczną i przekazują ciepło za pomocą czynnika chłodniczego, podobnie jak system HVAC. Ponieważ obsługują zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie, być może nie trzeba mieć oddzielnych systemów do ogrzewania i chłodzenia domu. Co więcej, pompy ciepła nie spalają paliw kopalnych jak piece, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska.  Pompy ciepła oferują doskonałą efektywność energetyczną, gdy są używane do ogrzewania w porównaniu z systemami spalającymi pole, takimi jak piece. Piece spalają paliwo, aby wytworzyć ciepło, ale pompa ciepła nie. Potrzebuje tylko niewielkiej ilości energii elektrycznej, aby uruchomić swoje komponenty, aby przenosić ciepło w całym domu. Badania wykazały, że przejście z pieca na pompę ciepła może zaoszczędzić właścicielom domów 30% na rachunkach za ogrzewanie przez całą zimę. Pompy ciepła Radom w chwili obecnej cieszą się dużym zainteresowaniem.

O tym warto pamiętać!

Jedną z głównych zalet wyboru pompy ciepła zamiast systemu HVAC jest możliwość uzyskania systemu bez kanałowego. Tego rodzaju pompy ciepła wykorzystują płyn chłodzący do pochłaniania ciepła z cewek i wprowadzania go do domu. Bez kanałowa pompa ciepła wymaga tylko kilku małych otworów do wywiercenia w ścianach i nie ma nieporęcznych przewodów na strychu lub ścianach. Pompa ciepła Radom jest w stanie przynieść nam wiele wymiernych korzyści.

Ze względu na wiele zalet, pompy ciepła mogą zwiększyć wartość Twojego domu. Zalety te obejmują:

– Efektywność energetyczna
– Bezpieczeństwo
– Oszczędność miejsca
– Kontrola wilgotności
– Mniej konserwacji
– Długa żywotność
– Przyjazne dla środowiska

Pompy ciepła są coraz częściej uznawane za technologię o krytycznym znaczeniu dla dekarbonizacji ciepła, otrzymując coraz większe wsparcie polityczne w kilku krajach w ciągu ostatnich lat. W 2021 roku w budynkach na całym świecie działało około 190 milionów pomp ciepła. Globalny zasób pomp ciepła stale wzrastał w ciągu ostatnich kilku lat, szczególnie na pierwotnych rynkach grzewczych – Ameryce Północnej, Europie oraz północnej i wschodniej Azji. W 2021 roku odnotowano rekordowo wysoki wzrost sprzedaży pomp ciepła w szczególności w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych; Rok 2022 wykazuje również wczesne oznaki pozytywnego wzrostu pomimo wyzwań w łańcuchach dostaw. Poza celami klimatycznymi bezpieczeństwo energetyczne jest ważnym czynnikiem napędzającym pompy ciepła w szczególności w Unii Europejskiej, przy czym w 2022 r. uwaga polityczna będzie coraz większa. Część wdrożenia jest również napędzana rosnącym zapotrzebowaniem na chłodzenie pomieszczeń za pomocą odwracalnych pomp ciepła. Pompy ciepła nadal zaspokajają tylko około 10% globalnego zapotrzebowania na ogrzewanie w budynkach, poniżej poziomu wdrożenia wymaganego do osiągnięcia scenariusza zerowej emisji netto do 2050 r. W tym scenariuszu globalne zasoby pomp ciepła osiągną około 600 milionów do 2030 r., Pokrywając co najmniej 20% globalnego zapotrzebowania na ciepło. Potrzebne jest dalsze wsparcie polityczne i innowacje techniczne, w szczególności w celu zmniejszenia początkowych kosztów zakupu i instalacji, usunięcia barier rynkowych dla złożonych renowacji.

0 0 votes
Article Rating