Projektowanie domów z drewna

Projektowanie domów z drewna

15 października, 2023 0 przez Specjalista Marketingu

Projektowanie domów z drewna wykonują doświadczone firmy, które najczęściej w kolejnym kroku zajmują się ich realizacją. Warto już teraz zaznaczyć, że podobnie, jak w przypadku murowanych domów, budynki drewniane nie mają ograniczeń. Zaprojektować możemy minimalistyczną konstrukcję, złożoną bryłę, budynek użyteczności publicznej, a nawet wielopiętrowy wieżowiec. Nawet jeżeli gotowych projektów jest mniej na rynku, bo domy z drewna dopiero zyskują na popularności, to kontakt ze specjalistami powinien rozwiać wszelkie nasze wątpliwości. Interesuje nas nietuzinkowy rozkład pomieszczeń lub tradycyjny, przytulny dom? Projektanci domów z drewna podołają każdemu wyzwaniu w zależności od naszych potrzeb i możliwości.

Projektowanie domów z drewna w dwóch wariantach

Obecne rozwiązania w prawie budowlanym pozwalają na projektowanie domów z drewna bez pozwolenia na budowę. W tej materii przepisy dają zielone światło budynkom o powierzchni zabudowy do 35 m2 i do 70 m2. Przy czym ten pierwszy może być użytkowany przez 180 dni w roku. Natomiast większy dotyczy już całorocznego zamieszkania. Biorąc pod uwagę fakt, że domy z drewna powstają w szybkim tempie, dodatkowe ułatwienie w przypadku zebrania potrzebnych dokumentów, dodatkowo przyspiesza cały proces. Warto zwrócić uwagę szczególnie na tę drugą opcję, ponieważ mamy tutaj możliwość zaprojektowania drewnianego budynku dwukondygnacyjnego. Jeżeli przeglądniemy gotowe realizacje na stronach firm projektowych i budowlanych, to okaże się, że mamy ciekawy i atrakcyjny wachlarz gotowych rozwiązań do wyboru.

Projektowanie domów z drewna z doświadczonymi specjalistami

Projektowanie domów z drewna w tym wariancie sprawia, że w szybkim czasie zdobędziemy upragniony przez nas budynek gotowy do eksploatacji. Tym bardziej, że sama budowa domów z drewna przebiega zdecydowanie krócej niż w każdym innym modelu. Czego świetnym przykładem są domy, które powstają w technologii CLT. Nie tylko, że płyty te przygotowywane są w warunkach fabrycznych i gotowe, dowożone są na plac budowy. Ich montaż na miejscu przebiega tak sprawnie, że cała konstrukcja może stanąć nawet w kilka dni bez względu na warunki atmosferyczne. Wybór odpowiedniego projektu, wiąże się najczęściej z dużą odpowiedzialnością. Podejmujemy w końcu decyzję, która będzie z nami przez następne kilkadziesiąt lat. Na pewno dużym wsparciem będą dla nas doświadczeni projektanci. Zwrócą nam uwagę na takie zagadnienia, jak usytuowanie domu na działce, ostateczną wielkość, kształt bryły domu i wiele innych spraw.

0 0 votes
Article Rating