Przed wyjazdem do USA nie zapomnij o wypełnieniu ESTA (Electronic System for Travel Authorization)

Przed wyjazdem do USA nie zapomnij o wypełnieniu ESTA (Electronic System for Travel Authorization)

10 stycznia, 2022 0 przez Specjalista Marketingu

Stany Zjednoczone dla wielu Polaków były największym marzeniem na liście krajów do zwiedzania. Niestety przez wiele lat mieliśmy do czynienia ze sporym utrudnieniem pozwalającym na swobodne podróżowanie po USA, ponieważ wcześniej musieliśmy ubiegać się o wizę turystyczną. Nie każdy ją uzyskał, w związku z czym aktualne zmiany spowodowały, że marzenie o wylocie na Zachód mogą w końcu się ziścić. Musimy tylko pamiętać o ESTA.

Czym jest ESTA?

ESTA (Electronic System for Travel Authorization) jest to nic innego, niż po polsku tłumacząc Elektroniczny System Autoryzacji Podróży. Wniosek ESTA pozwala na przekroczenie granicy Stanów Zjednoczonych bez konieczności posiadania wizy. Jednak należy pamiętać o tym, że muszą być przy tym spełnione określone warunki.

Przede wszystkim do takich warunków zalicza się bycie obywatelem kraju, który zalicza się do grona Visa Waiver Program. Ponadto nasza podróż do Stanów Zjednoczonych nie może być dłuższa niż 90 dni. Kolejnym warunkiem, jaki należy spełnić przy wypełnianiu wniosku ESTA, jest brak posiadania aktualnej wizy turystycznej lub biznesowej. Jeżeli zamierzamy się wybrać do Stanów Zjednoczonych właśnie poprzez wcześniejsze wypełnienie tego wniosku, to nie możemy planować, że będziemy tam pracować. Zatem wniosek ESTA jest kierowany wyłącznie dla osób chcących polecieć do USA w typowo turystycznym celu lub ewentualnie planując podróż służbową.

Jak wypełnić wniosek ESTA?

Nie ma najmniejszego problemu z tym, aby wypełnić wniosek ESTA dla siebie, a nawet drugiej osoby, posługując się jedynie urządzeniem z dostępem do Internetu. Oczywiście wcześniej warto jest się przygotować do wypełniania wniosku, sprawdzając czy na pewno posiadamy wszystkie potrzebne dokumenty. Wtedy również będziemy mogli się przekonać, czy w ogóle podróż do Stanów Zjednoczonych w aktualnym czasie jest rzeczywiście możliwa.

Przede wszystkim musimy posiadać paszport, który będzie dla nas w czasie podróży do Stanów Zjednoczonych najważniejszym dokumentem tożsamości. Nie zapomnijmy o podaniu wszystkich swoich danych kontaktowych łącznie z podaniem adresu e-mail. Wcześniej sprawdźmy, czy jesteśmy w stanie skorzystać z wymaganych sposobów płatności. Ponieważ nie każdy z nas dysponuje kartą kredytową lub debetową.

Należy dokładnie przejrzeć, w jakich sytuacjach musimy podać również dodatkowe i jeszcze dość szczegółowe informacje. Do nich zalicza się między innymi podanie swojego numeru identyfikacyjnego, który obowiązuje w Global Entry. Ponadto jesteśmy czasem zmuszeni również do podania danych kontaktowych do osoby, do której lecimy. Czyli warto mieć osobę w Stanach Zjednoczonych, gdy wybieramy się w podróż w określonych we wniosku ESTA przypadkach. Oczywiście jeżeli mamy jakikolwiek problem z tym, aby w ogóle wypełnić taki wniosek, pamiętajmy o tym, że możemy skorzystać z pomocy różnych specjalistów.

 

0 0 votes
Article Rating