Retinol i działanie anti-aging – wyjaśniamy jak to działa

Retinol i działanie anti-aging – wyjaśniamy jak to działa

24 grudnia, 2020 0 przez Specjalista Marketingu

Kosmetyki z zawartością retinolu są popularne od dawna. Czy wszyscy wiemy jednak w jaki sposób ta substancja oddziałuje na skórę i co dzięki temu zyskujemy?

Witamina młodości

Retinol to nic innego, jak witamina A w swojej czystej formie. Zwana jest witaminą młodości, ponieważ to za jej sprawą powstają kolejne, nowe komórki skóry. Kiedy retinolu jest za mało – skóra po prostu powoli traci swoją elastyczność, gęstość i wiotczeje. W związku z tym oczywiste staje się dodawanie retinolu do kremów i innych kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym. „Anti-aging” to po prostu „działanie przeciwstarzeniowe”. Niemniej, nie tylko tego typu preparaty z zawartością retinolu można spotkać na rynku, chociaż przeciwzmarszczkowe kremy „anti-aging” to oczywiście podstawa.

Nie tylko na zmarszczki

Retinol chroni również młodszą skórę każdego dnia. Niekorzystne dla niej działanie promieni słonecznych (UVA) sprawia, że każdego dnia, niezależnie od klimatu, zachodzących w nim zjawisk atmosferycznych oraz pory roku, retinolu w skórze stopniowo ubywa. Skóra może stać się sucha, zmęczona, czasami pojawiają się na niej również nieestetyczne przebarwienia – najlepsze kosmetyki z retinolem pomagają w przypadku wszystkich tych objawów. Retinol pobudza wytwarzanie się w skórze cennych białek, jakimi są kolagen i elastyna, współodpowiedzialne za młody i świeży wygląd skóry. Oczywiście witamina A, czyli retinol, jest znakomita dla cery dojrzałej. Jednak docenią ją także młodzi. Szczególnie osoby w różnym wieku borykające się z trądzikiem. Dobrej jakości kosmetyki, szczególnie pochodzące najlepszych laboratoriów dobre kremy z retinolem skutecznie pomagają ograniczyć nadmiar sebum, mają działanie matujące, zwężające pory skóry.

Anti-aging w każdym wieku

Starzeniu się skóry warto zapobiegać jeszcze zanim do niego dojdzie. Szczególnie biorąc pod uwagę, że kosmetyki z retinolem przeznaczone są nie tylko i wyłącznie do cery dojrzałej oraz to, że rozwiązują znacznie więcej jej problemów niż osławione zmarszczki. Po specyfiki z witaminą A sięgajmy codziennie aby zachować zdrowy wygląd i młodość na dłużej!

0 0 vote
Article Rating