Smartband – jaki kupić?

Smartband – jaki kupić?

31 sierpnia, 2020 0 przez Specjalista Marketingu

Smartband – jaki kupić?

Potrzebujesz trochę motywacji, by ruszać się więcej? Chcesz zadbać o swoje zdrowie i sprawność? Pomyśl o zakupie smartbanda. To praktyczny gadżet, który pozwoli Ci monitorować Twoją aktywność, jakość snu i treningowe postępy. Czytaj dalej, a dowiesz się, jaki smartband wybrać i gdzie najlepiej go kupić.

 

Co to jest smartband?

Smartband to dosłownie „inteligentna opaska”. I ta nazwa również funkcjonuje w języku polskim. W ten sposób określamy gadżet, który przypomina niewielki elektroniczny zegarek i mierzy kroki oraz tętno.

Smartband jest w pełni funkcjonalny tylko w parze ze smartfonem. Gdy połączysz oba urządzenia za pomocą Bluetooth, możesz cieszyć się dostępem nie tylko do dzisiejszych danych, lecz także do archiwalnych statystyk i możliwością porównywania ich ze sobą. Wszystko to jest możliwe w aplikacji smartbanda, którą instalujesz na swoim smartfonie.

Oprócz tego smartband będzie Ci także wyświetlał powiadomienia ze smartfona – tym samym, nie musisz już za każdym razem gorączkowo szukać telefonu, gdy zadzwoni. Wygodnie sprawdzisz, kto chce się z Tobą skontaktować lub co napisał.

Funkcje smartbandów

Co może smartband? Podstawą jest mierzenie aktywności, czyli liczby kroków, dystansu oraz spalonych kalorii. Smartband jest wyposażony w akcelerometr, czyli czujnik, który pomaga wykrywać przemieszczanie i zmianę położenia. Na tej podstawie liczy kroki. Kolejny ważny sensor to pulsometr, który mierzy tętno.

Jeśli połączysz funkcje obu sensorów, czyli mierzenie ruchu i tętna, możesz także na tej podstawie monitorować jakość snu oraz przebieg jego faz i upewnić się, czy faktycznie sprzyja regeneracji organizmu. Ale to nie wszystko.

Do podstawowych funkcji inteligentnych opasek należy także wyświetlanie powiadomień. Prostsze modele najczęściej po prostu wibrują, gdy dostajesz połączenie lub wiadomość. Te bardziej zaawansowane wyświetlają także szczegółowe informacje: kto dzwoni lub co napisał w treści SMS-a.

Smartband będzie także z powodzeniem mierzyć ciśnienie krwi, poziom nasycenia jej tlenem, a także temperaturę. Dzięki tym opcjom jeszcze dokładniej możesz monitorować stan swojego zdrowia.

Jaki smartband wybrać? Doradzamy w wyborze najlepszego smartbanda!

Jeśli szukasz idealnego dla siebie smartbanda, skup się na tym, do czego będzie Ci potrzebny. Najlepiej zadaj sobie te kilka pytań:

  • Co chcę zmienić? Chcę prowadzić zdrowszy tryb życia, czy sprawdzić, na jakim etapie jestem?
  • Jaki mam cel? Chcę po prostu monitorować swoją aktywność, zmotywować się do ruchu czy śledzić treningowe postępy?
  • Trenuję regularnie od dawna, czy dopiero zaczynam?
  • Jaka dyscyplina sportu mnie interesuje?
  • Chcę śledzić tylko podstawowe parametry, czy także bardziej zaawansowane?
  • Na jakich funkcjach smartbanda najbardziej mi zależy?

Smartband to gadżet, który przyda się w zasadzie każdemu. Pomaga nie tylko śledzić treningowe postępy tym, którzy nie wyobrażają sobie życia bez sportu, ale także zmotywować się do regularnej aktywności osobom, którym nie przychodzi to z łatwością. Stąd też wniosek, że przy tak wszechstronnych zastosowaniach bardzo ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Inna opaska spełni oczekiwania amatora, a zupełnie inna – kogoś, kto trenuje od dawna.

Kiedy szukasz odpowiedniego smartbanda, skup się przede wszystkim na tym, do czego go potrzebujesz, co chcesz za jego pomocą robić i jaką dyscyplinę śledzić. Zapisywanie treningów biegowych czy rowerowych jest zwykle możliwe z poziomu każdej opaski. Treningi pływackie wspierają już bardziej nieliczne modele – mówimy tu o takich funkcjach jak rozpoznawanie stylów pływackich czy mierzenie liczby przepłyniętych basenów.

Twój smartband tu na Ciebie czeka – sprawdź już dziś!

Potrzebujesz smartbanda, który spełni Twoje oczekiwania? Zajrzyj do Frahs – czeka tam na Ciebie szeroki wybór modeli, które z łatwością dopasujesz do swojego stylu życia, motywacji i oczekiwań. Wśród nich z pewnością znajdziesz ten jeden jedyny, który pasuje do Ciebie. Nie zwlekaj i sprawdź już teraz!

Zobacz wszystkie smartbandy w sklepie internetowym Frahs.pl

 

0 0 vote
Article Rating