Stomatologia estetyczna Recz

Stomatologia estetyczna Recz

Marzec 16, 2019 0 przez Specjalista Marketingu

Jeszcze bardzo osób czerpie z braków z obszaru stomatologii estetycznej, by zajmować się atrakcyjnym stanem swoich zębów. Ale czy są one miłe dla dzieci? Warto zaznajomić się z najbardziej ciekawymi sposobami i zobaczyć czy są one zachęcane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Recz

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), zaś jej ważnym projektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej określa się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten szykuje się zwykle przy użyciu specjalnej ochrony na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim pomysłom jak światło lub związki chemiczne, i uzyskany efekt istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Recz

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (często na zima). Wybielanie może też skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może przynieść nierównomierne lub nadmierne wybielenie także zapewne stanowić podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Recz

Według unijnej informacji z 2012 roku, a także Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem określonych środków chemicznych w podobnym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, a zapewne stanowić brane tylko u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie radzi się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w chce oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na usuwaniu różnego rodzaju osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów także pozostałych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić wywiadu spośród obecnego standardu osadami. Sam styl jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do prowadzenia piaskowania u niemowlęta jest jeden jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie liczy na usuwaniu kamień nazębnego odkładającego się w obrębie szyjek zębowych – z powierzchni korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w zasadzie nie ma przeciwwskazań do uprawiania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, toż silna go odbyć zaś będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę przyjemną i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie zaleca tego standardu praktyk. Również jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, jednak nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z kolejki w sukcesie koron ząb wymaga być oszlifowany w niezwykle znaczniejszym stopniu. W ruchu z czym, jeśli nie jest taka potrzeba właściwie nie przeszkadzać w organizację uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Recz