Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

18 maja, 2019 0 przez Specjalista Marketingu

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do lekturze w drugim kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansa kierowania do rzeczy za granicą naszych pracowników jak też obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z koncentracje na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej kierowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest znakomitą formą wysłania człowieka do drugiego świecie w projekcie czasowego pisania działalności w tym końca. Należy przy tymże pamiętać, iż w całkowitym momencie w którym człowiek tworzy osobistą rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do lekturze w Niemczech, konieczne jest dostanie wizy Vander Elst. Jest to wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w kolejnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej przyczynie może tymczasowo kierować naszych ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na pracę co miałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i wskazówki na których pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych ludzi do lekturze w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona stanowi w sensu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do lekturze w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy łączy się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi posiadać zawartą umowę o rzecz lub prawo z Polskim pracodawcą, w układu z obecnym pragnie być zabezpieczony i tworzyć minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować człowieka do lekturze w Niemczech. Musi w układu z ostatnim legalnie siedzieć na placu Polski, mieć danie na produkcję. Wskazany jest fakt wydawany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w zasięgu ubezpieczenia społecznego i co ważne aby wystąpić po te materiały wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w którym pracownik rozlicza się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych listów jest kilka tygodni dodatkowo w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten stopień jest ponad niezbędny aby udowodnić, że funkcja w Niemczech nie jest jedynym celem zatrudnienia człowieka także od razu po zatrudnieniu nie prawdopodobnie on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na stałe w Polsce natomiast jego działalność za granicą ma charakter jedynie tymczasowy dodatkowo w ramach naszej książce w Polsce został delegowany do zakładania naszych obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i przynoszeniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we każdych procedurach i pozytywne delegowanie naszych ludzi do Akcji w Niemczech. Nasza radę jest kompleksowa – od ekonomicznej i mocnej rekrutacji gości z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe i ochrona w załatwieniu wszystkich niezbędnych w procesie delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z różnego państwa UE, pismo od firmy świadczącej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w nowych siedzibach w relacje od wielu czynników, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy także odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy spędzający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do lekturze w Niemczech podlega przepisom w dziale płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacje od branży i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej to w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też same firmy do lekturze w których zatrudnieni są delegowani przykładają ogromną wagę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cecha wypłaty dla człowieka można wypłacić zawsze w strukturze ryczałtu czy diety zatem w środek niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków funkcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech